Какво време не очекува денес?

Македонија денеска ќе биде под влијание на студен и влажен бран од северозапад, а времето ќе биде облачно, студено и ветовито со врнежи од дожд. На повисоките места и на планините ќе врне снег. Попладне постепено врнежите се очекува насекаде да поминат во снег и на повеќето места ќе се формира снежна покривка.
Пообилни врнежи ќе има особено во источните и североисточните делови каде локално можно е да наврнат над 10 сантиметри снег.
Температурата ќе се движи од 0 до 9 степени. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец.
И во вторник ќе биде студено и ветровито, а претпладне на истокот се уште има услови за повремен слаб снег.
Вo среда ќе има преодна стабилизација, а в четврток се очекува нов влажен бран. Попладне постепено врнежите се очекува насекаде да поминат во снег и на повеќето места ќе се формира снежна покривка.
Пообилни врнежи ќе им

Пронајдете не на следниве мрежи: