Кили ја има точната реплика за Шеќеринска

Loading...

Актерката Софија Куновска, поранешен висок функционер во СДСМ, претседател на Градската организација на партијата, функција која ја напушти поради револт од „аграрните” политики кои почна да ги води партијата, со прилично директен одговор на заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, која во изјава го обвини претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека не знае да почитува различни ставови во партијата.
Куновска на фејсбук цинично коментира:
Хахаха, па она го коментира Мицкоски дека не можел да истолерира различно мислење во својата партија.
Ма само Кили ја има точната реплика за Рада во овој момент.

loading...