Се насетува фалсификување на претседателските избори, дијаспората сосема отсечена

Статус кој се шири по социјалните мрежи, а поврзано со невозможноста на нашите иселеници да се потпишат за свој избор за кандидат за Претседател на Македонија.
Фалсификувањето на претседателските избори започнаа уште со неовозможувањето за собирањe на потписи на д-р Филип Петровски за Претседателски кандидат на Р. Македониjа од страна на државните институции и дипломатските преставништва во странство…
Во ова подеднакво учествуваат и позициjата и опозициата, опозицијата немо гледа како се крши законот за собиране на потписи и молчи, што значи дека е сооучесник… Овде се создава голем сомнеж дека однапред се знае победникот на овие претседателски избори, со вчерашното пуштање низ вода на кандидатот на СДС од страна на нивниот лидер, со следењето од странски служби, стана jасно дека заеднички кандидат на Претседателските избори на ДПМНЕ, СДС и на СОРОС е Гога Сорос и таа треба да победи по секоjа цена па макар и да е нелигитимно избрана, без разлика на неjзината улога во изминаниот период, со тоа ќе се лигитимира новата држама, а конечно ке се избрише нашата татковина, со тоаќе се добие лигитимитет за таканаречени предвремени избори на кои ДПМНЕ ќе победи, но ќе ни донесат пратеници исти како оние осумтемината што jа продадоа државата…
Со тоа ке биде запечатена судбината на Р. Македониjа, уништена по сите основи.

Затоа #ВОJКОТ Е ЕДИНСТВЕНАТА ОПЦИJА ЗА ДА СЕ СПАСИ ?????? РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИJА.

https://www.facebook.com/biljana.chelik/videos/405950109951144/?t=0

Погледајте како се спречуваат гласачи да се потпишат за мене од службеник во амбасада. Со ова е направено кривично дело. Им дозволува да се пријават за гласање, но не и да потпишат за мене! И така во повеќе амбасади! Се разбира имаме видеа од повеќе места. Ова ти е таа СЕВЕРНА држава.Со денови им одлагаа, за да на крај и отворено им кажат (погледнете) за Филип НЕ МОЖЕ!#Сподели нека се чуе и знае на далеку за СЕВЕРНА демоНкратија

Posted by Filip T. Petrovski on Saturday, March 9, 2019

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.