3 хороскопски знаци за кои никогаш не би рекле дека се толку романтични, а тие уживаат во тоа

Кои хороскопски знаци се најголемите експерти кога станува збор за романтика? На пример, Вага или Бик. Во нив доминира Венера, планета која честопати се поврзува со љубов и романтика, па затоа не им е тешко да изразат љубов овие знаци.

Овен

Овенот пристапува кон љубовта како и сè друго во животот: со испади на страст и апсолутна посветеност. Партнерите со знак Овен не се секогаш добри во сеќавање на годишнини, но тие се тип на луѓе кои ќе ве изненадат организирајќи викенд патување, толку едноставно и без причина. Овенот живее во моментот и постојано брза. Тоа значи дека тој не е еден од оние што прават планови. Кога сметаат дека е време за романтика, тие ќе продолжат со своите слатки гестови.

Девица

Ова веројатно не е знак што ви доаѓа на ум кога размислувате за романтика. Овој земјен знак е најпознат по својата практичност, анализа и критички став. Помалку е познато дека носителите на овој знак сакаат да се грижат и да ги охрабрат своите најблиски. Ако вашиот партнер е Девица, веројатно знаете дека тој не е тип што купува цвеќиња и пишува љубовни песни, но тој никогаш не заборава на родендени и ви обрнува внимание на вас секој ден. Секој мал празник, како роденден или годишнина, е повод за него да го слави.

Јарец

Ако се чувствувате безвредно поради претходниот партнер, бидејќи ги заборави родендените и другите важни детали, веднаш пронајдете претставник на овој знак. Јарецот можеби не сака да зборува за чувствителни теми, но тој никогаш нема да заборави да ви даде многу љубов тој ден. Тој е организиран, дисциплиниран, лојален и таен романтичар. Можеби тој не прави спонтани романтични гестови секој ден, но кога ќе нацрта одреден план во главата, тој ќе го спроведе совршено, прецизно и со целосна посветеност.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.