3 пијалоци кои ГО СМАЛУВААТ стомакот!

Познато е дека газираната вода и алкохолните пијалоци нималку не му вршат услуга на нашиот стомак. Меѓутоа, постојат неколку безалкохолни пијалоци кои ефикасно помагаат во топењето на масни наслаги.Ароматизирана вода
Кога се обидувате да се справите со вишокот колограми, многу важно е вашиот организам да биде хидриран. Конзумирајте поголема колилина на вода, за воспоставување баланс на течности во вашиот организам, за спречување на задржувањето вода во организмот (една од најчестите причини за подуен стомак) и за постигнување чувство на ситот.
Доколку не ви се допаѓа идејата постојано да пиете вода, можете во неа да додадете одредени билки (нане, маточина ), цитруси ( лимон, портокал, грејпфрут) па дури и краставица.
Студен чај од нане
Студениот чај од нане е одлично освежување за време на летниот период, а истовремено и ефикасен пијалок кој помага да имате рамен стомак. Нането му помага на желудникот да се реши од мастите, а освен тоа помага и за ефикасно варење на масните намирници.
Зелен чај
Освен смалувањето на ризикот од рак и срцеви заболувања, зелениот чај има и други користи за нашиот организам бидејќи содржи антиоксиданси кои помагаат во справувањето со масните наслаги. Доколку пиете зелен чај пред вежбањето, тој може да помогне во согорувањето на мастите за време на аеробните вежби (велосипед, трчање).
МОРА ДА ПРОЧИТАТЕ: Топи масти „како луд“: Состојките може нема да ви се допаднат но ефектот на овој пијалок е загарантиран!Ароматизирана вода
Кога се обидувате да се справите со вишокот колограми, многу важно е вашиот организам да биде хидриран.

Пронајдете не на следниве мрежи: