30 евра карта за мечот со Белгија на гостински терен

Фудбалската федерација на Македонија со соопштение упатено до јавноста преку официјалната фејсбук-фан страна „Фудбалска Репрезентација на Македонија“ соопшти дека оние Македонски фанови кои би сакале да гостуваат на натпреварот со Белгија на гостински терен, ќе можат билетите да ги купат на веб-страната на Белгиската фудбалска асоцијација.
Во прилог, соопштението на ФФМ.
„Информација за натпреварот во Белгија на 26 март 2013:  Македонските фанови може да купат максимум 5 билети по човек со праќање на e-mail на [email protected]. Цената на еден билет изнесува 30 Eur. Билети не можат да се купат во Македонија, исклучиво на веб страницата на Белгиската фудбалска асоцијација  https://www.belgianfootball.be/en/red-devils-macedonia-tuesday-26th-march-2013-king-baudouin-stadium “
Извор: Фејсбук фан-страна на ФФМФудбалската федерација на Македонија со соопштение упатено до јавноста преку официјалната фејсбук-фан страна „Фу

Пронајдете не на следниве мрежи: