Почина најстариот човек на светот

Loading...

Почина највозрасниот човек на светот, Грузијката Антиса Хвичава, јавуваат грузиските медиуми.

Истите извори наведуваат дека таа починала на 132 годишна возраст и живеела во селото Сачино, во Цаленџиската област.

Според личните документи, Антиса Хвичава била родена на 8 јули 1880 година.

Макфакс

loading...
Loading...