Запознајте го првиот Mercedes CLK GTR Sport некогаш направен

Loading...

Фантастична машина со 6.9 – литарски V12 мотор, со извонредно тркачко педигре и 612 КС, која ќе ви помагне да го пронајдете Шумахер во себе. 

Станува збор за ограничена серија од овој тркачки автомобил, а вкупниот број на произведени до сега е 25 модели. Денес ви нудиме можност да го запознаете првиот примерок кој е направен.

Неговата цена изнесува 850,000 евра. 

 

loading...
Loading...