Том Хенкс со театарско деби

Loading...

Оскаровецот Том Хенкс реши да го замени филмското платно за театарот. Тој ќе ја има својата прва улога во претставата “Lucky Guy” на Бродвеј, која ќе ја доживее својата премиера на 1 април наредната година. Претставата зборува за Мајк Меклари, репортер за New York Post, познат по тоа што прв го интервјуираше емигрантот Хаити Луиме, кој бил злоупотребуван од полицијата. Наредната година Меклари доби публицерова награда, а почина од рак на 41 годишна возраст. 

Автор на претставата е Нора Ефрон, кој почина минатата година, позната по филмовите Julie & Julija When Harry Met Sally и Sleepless in Setale.

 

Погледенете ги и следиве статии:

''Од Рим, со љубов''

 Рекорден број пријави за Оскар за најдобар странски филм

Натали Портман ќе ја игра Џеки Кенеди ! 

 

loading...
Loading...