Taxi (1998)

Loading...

Филмот е снимен по сценарио на Luc Besson.

Главната улога ја игра Samy Naceri, кој во филмот се вика Daniel.

Од такси возач почнува да работи за полицијата и откривањето на едни германски криминалци кои ограбуваат банки низ Франција.

Акција исполнета со хумор.

 

 

 

 

 

loading...
Loading...