Во фотографија на Меси криел марихуана

Loading...

Љубовта кон фудбалот не му донесе среќа на триесетгодишен Колумбиец кој се обидел во портретот на аргентинска ѕвезда Лионел Меси да прокриумчари поголемо количество марихуана.

Колумбиецот патувал со автобус и покрај себе ја имал фотографијата на фудбалската суперѕвезда во голема рамка, меѓутоа не минал незабележано при редовната сообраќајна контрола во близина на градот Баранквиља, помало пристанишно место во северна Колумбија.

Рамката со фотографија на познатиот фудбалер го привлекла вниманието на полицајците, коишто забележале дека фотографијата ја нема целосно вообичаената форма, појасни колумбиската полиција.

Во дуплото дно откриени се повеќе од десет килограми марихуана.

Извор: Макфакс

loading...
Loading...