Славните ги продаваат своите куќи

Loading...

Овој период во Холивуд, некако се забележува тренд на продавање на недвижностите на славните личности…веројатно се заситени од нив, а кога имаат можности зашто и да не ги искористат…Доколку некој од вас е заинтересиран, доволно е да остави број на сметка во банка…секако и да имате неколку милиони на неа! Ова е нашиот избор за вас… 

Прекрасно мало апартманче, со поглед на Њујорк во сопственост на Никол Кидман. Можете да го имате за 16 милиони долари

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мајами, Флорида, малиот рај на Џенифер Лопез можете да го имате за 40 милиони долари

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Џастин Тимберлејк го продава својот апартман во Њујорк за 7,65 милиони долари

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кој не би сакал да го поседува островот на Џон Ленон за 400 000 долари?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Опра Винфри за оваа куќа во Чикако, плати 5,8 милиони долари, а ја продава за 2 милиони

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Куќата на Елвис Присли во Беверли Хилс се продава за 13 милиони долари, иако тој ја купил за 300 000 во 1965

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пентхаусот на П.Диди во Њујорк се продава за скромни 8,5 милиони долари

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Погледнете ги и следниве статии:

Дел Бој пишува мемоари

Продавница само за левучари

Праисториски луѓе јаделе панди?

loading...
Loading...