Синди ново лице на македонската музичка сцена

Loading...

Девојката од Шведска со Македонско потекло Синди, ја промовираше својата нова песна.
Зад оваа млада пеачка стои искусен тим кој е предводен од Кристина Арнаудова како текстописец,Робер Билбилов музика и аранжман а  видеспотот е во комплетна реализација на Даниел Јовески.
Песната има две верзии Македонска „Студено“ и Англиксата „Look at me“кои беа промовирани во кафе барот „Лед цепелин“ 
Во продолжени можете да ги погледнете видеоспотовите на двете верзии. 
 
 
 
 
 
 
Фото: Како Николина Пишек ја започна својата кариера….
''We found love'' е украдена песна на Leona Lewis
50 години од смртта на Мерилин Монро

loading...
Loading...