Наскоро нова серија-продолжение на ”Sex and the city”

Loading...

Кога слушнавме дека ќе има серија која ќе ги опишува настаните пред дејството во “Sex and the City” бевме по малку скептични.Не знаевме што да очекуваме од малата Carrie, со мали Miranda, Samantha и Charlotte покрај неа.

 

Дали едноставно можеме да очекуваме само бледа сенка од мегапопуларната серија која ја вивна Carrie Bradshaw во статус на икона меѓу жените?

Режисерите велат дека нема да дозволат да се разочараме. Серијата е концепирана многу слично на “Sex and the City”, a ќе носи наслов “The Carrie Diaries”.

Повелете, погледнете го trailer-от да видите за што се работи, а во Јануари конечно ќе имаме можност да ја погледнеме првата епизода. 

Прочитајте ги и следниве статии:

Al Pacino снима филм за John Lennon

Арнолд се враќа на филмското платно со филмот „The Last Stand“

Наскоро балканска верзија на Сексот и градот!

 

loading...
Loading...