Градови каде што забавата не запира

Loading...

Секој од нас сака да биде на добра забава и да си помине убаво, но како еден предуслов за добра забава не е секогш со кого си, некогаш е и каде си. Затоа пулс24 ви ги претставува градовите каде што забавата не застанува, секако доколку сте во можност без двоумење да ги посетите.                                         

1.Буенос Аирес

Аргентинската престолнина претставува одлично место за забава. Овој град може да се пофали со перфектниот микс на Европска и Јужно Американска култура. 

 

 

 

 

 

2.Ибица

Нема потреба многу да објаснуваме за Ибица, ова место со децении претставува место каде што можете да поминете незаборавно лето и да изградите убави спомени.

 

 

 

 

  

3.Тел авив 

Медитеранската атмосфера  и забавите каде се танцува цела вечер не  придонесоа за вториот град по големина на Израел да стане популарна дестинација  на џет-сетот.

 

 

 

 

 

 4.Лас Вегас

Лас Вегас има уште едно име „Градот на гревот“ тоа доволно зборува за забавата во овој град.

 

 

 

 

 

 

5.Рио Де Жанеиро Спектакуларниот карневал , белите песочни плажи и згодните девојки му помогнаа на Рио да изгради репутација на град каде што има одлични забави. 

 

 

 

 

 

5 најлоши работи на светот

11-го­диш­ник ле­тал од Манчестер за Рим без па­сош и кар­та

Зошто мора да го посетите Амстердам?

 

loading...
Loading...