Секси и моќни политичари од понежниот пол

Loading...

Она што ги прави жените секси секако дека е самодовербата, а овие жени дефинитивно ја имаат.Тие не само што се секси тие се едни од највлиателните личности во светот. 

 

1. Alina Kabaeva, 27, Russia  

Alina Kabaeva е поранешна најуспешната гимнастичарка во Русија.Таа има осовено 18 светски медали, два олимписки медали и 25 европски  медали.Таа се пенизонираше во 2007 година и влезе во рускиот парламент како член на партијата про-Путин. Имаше гласини дека сегашниот премиер ќе ја напушти својата жена за да се ожени со Алина.

 

 

 

 

 

 

 

2. Mara Rosaria Carfagna, 35, Italy

„Марија Ла Бела“ е министер за еднакви можности на Италија. Поранешниот италијански  премиер Силвио Берлускони изјави„Ако не бев веќе во брак би се венчал со неа веднаш“  Марија е поранешен  модел и тв презентер и се најде на насловната на Максим како дел од  „Најдобри полиитичари во светот“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Eva Kaili, 33, Greece

Eva Kaili стана член на парламентот во 2007 година. Поранешната тв презентерка се смета како најжешка жена во грчката политика.

 

 

 

 

 

4. Yulia Tymoshenko, 50, Ukraine

Поранешниот премиер на Украина не може да не се најде на оваа листа.Таа беше илволвирана во Портолаковата револуција во Украина во 2004 година.Тимонишенко е позната по својата фризура која наликува на круна.Таа се најде на многу листи на убави и моќни политичари од понежниот пол.

 

 

 

 

 

 

5. Ruby Dhalla, 36, Canada

Ruby Dhalla е канадски политичар со индиско потекло. Таа е член на Либералната партија.Руби има испратено писмо до Индискиот премиер Ганди барајќи да се прекине насилството, а Ганди лично одговори на прес-конференција.Таа е една од највлијателните личности во Канада.

 

 

 

15 000 долари за ваков задник

Alessandra Ambrosio со градник од 2,5 милиони долари

Видете ја девојката од видеото на Рики Мартин – Livin' La Vida Loca

 

loading...
Loading...