Новиот Џејмс Бонд ќе биде црнец

Loading...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Англискиот актер Идрис Елба познат по улогите во филмовите „Прометеј“ и „Тор“, би можел да биде новиот Џемс Бонд.

Барбара Броколи, продуцентка на филмовите за тајниот агент 007, го ставила Елба во најтесниот список на актери кои ќе го наследат Даниел Крег.

Таа информација ја даде Наоми Харис, ѕвезда на 23. филм за Џемс Бонд со наслов „Скајфол“. Харис за „Хафингтон пост“ изјави дека Броколи и Eлба веќе имале средба за да разговараат за можната улога во следниот филм за тајниот агент.

„Не сакам да бидам познат како црн Џемс Бонд“, изјавил Елба.

Сепак, оваа идеја може да се реализира дури за пар години, бидејќи Крег има договор за уште два филма.

 

Прочитајте ги и следниве статии:

Џејмс Бонд се врати, подобар од кога и да е

 

 

Дали нумерата ''Skyfall'' е добра најава за новиот дел на 007?

 

 

Топ 5 филмови на Box office

loading...
Loading...