61 годишна жена роди близнаци

Loading...

Бразилка на возраст од 61 година роди близнаци, јавија бразилските медиуми.

Бебињата се родиле во вторникот во градот Сантос. Тие се родиле предвреме во 31-та недела од бременоста, но се во добра состојба. Секое од нив тежело по 900 грама.

Мајката имала проблеми со притисокот, но нејзината здравствена состојба се стабилизира.

Жената и нејзиниот 55-годишен сопруг три пати изминатите десет години се подложиле на вештачко оплодување, се додека не им се остварил сонот да добијат деца.

 

 

 

Поврзани статии:

5 дена со вибратор од 23см во себе

Ја тужел жена му затоа што била грда

5 најлоши работи на светот

 

loading...
Loading...