Војвотката Кејт Мидлтон прогласена за најубавата природна убавица

Loading...

 

Прекрасната Кејт Мидлтон е прогласена за најубавата природна убавица во Велика Британија…

 

Истражувањето го спроведе козметичката фирма St Ives и тоа на 100 машки испитаници кои го искажуваа своето мислење за тоа која жена според нив е убава и без правење на пластични операции.

 

Згодната бринета Кејт ги освои симпатиите со своето фит тело, убаво лице и густа коса. На листата се најдоа и Keira Knightley, Emma Watson популарната пеачка Cheryl Cole, додека на десетото место се најде и помалата сестра на Кејт-Пипа Мидлтон.

 

Погледнете ја листата на најубавите природни убавици во Велика Британија

1. Kate Middleton

2. Holly Willoughby

3. Keira Knightley

4. Kelly Brook

5. Jessica Ennis

6. Emma Watson

7. Myleene Klass

8. Kate Winslet

9. Cheryl Cole

10. Pippa Middleton

 

 

Погледнете ги и следниве статии:

Пипа Мидлтон се откажува од својата кариера

 

 

 

 

Најубавите нозе во Англија – фото

 

 

 

 

Ме прославија зетот, сестра ми и мојот задник

 

loading...