Дете загина во зоолошка во Питсбург

Loading...

Кога детето паднало, други посетители веднаш ги известиле службениците во Зоолошката, кои реагирале заедно со полицијата.

Чуварите во Зоолошката успеале да избркаат седум од кучињата, кои се прибрале во нивната куќичка, а три биле одвлечени од детето.

Сепак, едно од кучињата било многу агресивно, па полицијата морала да го убие. Зоолошката била затворена, а не се знае кога повторно ќе биде отворена за посетители.Властите не ги објавија имињата на детето и мајката, но таа е 34-годишна жена која живее во Плезант Хилс, во предградието на Питсбург.Таткото на детето дошол во Зоолошката веднаш по несреќата, јави полицијата.

Макфакс

погледнете ги следниве статии

Тигар побегнал од Зоолошката градина во Kелн, ја убил чуварката

Киднапирал дете за да ги реши недоразбирањата со синот

Три годишно дете паднало од трет кат во раце на случаен минувач

 

loading...
Loading...