Калуѓерка крадела пари за да се коцка

Loading...

Според пишувањето на „Бафало њуз“ Рап ги зела парите од двете цркви во руралниот предел на западниот дел на државата Њујорк, близу Бафало и Рочестер, каде што работела во обете цркви.

Во католичката заедница во овие места изјавија дека се сомневаат дека калуѓерката има проблеми со комарот, бидејќи не живеела „екстравагантен живот“.

 

Дека недостасуваат парите откри новиот свештеник кој дошол на служба во овие две цркви. Адвокатот на калуѓерката изјави дека таа на суд ќе се изјасни дека не е виновна, но од друга страна медиумите пишуваат дека Рап во февруари прифатила да оди на одвикнување од комар.

 

 

 

 

 

Прочитајте ги и следниве статии:

Арнолд Шварценегер конечно призна дека се восхитувал на Хитлер

 

Дали за нив времето застана: Светските модели некогаш и сега

 

Останал жив со шипка од два метри во главата?

loading...
Loading...