6 предлози за вкусни оброци кои помагаат во елиминација на вишокот килограми

Пробајте ги овие вкусни јадења во кои можете да уживате во вечерните часови, без страв од дебелеење. Совет – лукот, босилекот и сокот од лимон се одлични за подобрување на вкусовите на сите јадења.Печен лосос – испечете филе од лосос (120 гр.) во тефлонска тава на малку маслиново масло. Послужете со печен компир или зелени мешунки. 
Салата со пилешко и зеленчук – (120 гр.) пилешко на грил со зелена салата, краставица, пченка, сок од лимон, маслиново масло и зачински оцет по желба.
Омлет од белки – испржете омлет од три белки и една лажица немасно кравјо сирење. Сервирајте со сезонска салата.

Туна со ориз – пропржете го лукот, а потоа додадете два домати и една конзерва туна. Додадете го и сварениот ориз и сервирајте со зелена салата или салата од зелка. 
 
 Печен лосос – испечете филе од лосос (120 гр.) во тефлонска тава на малку маслиново масло. Послужете со печен компир или зелени мешунки.

Пронајдете не на следниве мрежи: