Роналдо запеа

Loading...

Познатиот фудбалер Роналдо запеа. Игледа дека фудбалот не му е динствената страст. Тој изјави: „Морате некогаш да одите чекор понапред. Сакам да правам и други работи. Музиката е дел од мене. Без музика не би бил среќен“.

На крајот изјави дека е полесно да се игра фудбал. Погледнете.

 

 

Ајакс „скршен“ од Кристиано Роналдо, Малага „ГАЗИ“ се пред себе!!!

ВИДЕО: Роналдо уживаше со Ирина во ВИП ложата…

Гути:Меси е подобар од Кристијано Роналдо!

loading...
Loading...