Уште еден бизарен изглед

Loading...

Блогерката од  Кина, Тин Леопард, застана во редот на вознемирување на јавноста со својата шокантна фотографија која ја постави на својот Веибу профил.

 

После човечки Кен и Барби, зошто ова би било чудно нели?

 

Веројатно светот оди наопаку, па се повеќе сме сведоци на вакви бизарни зафати кои ги прават луѓето за да изгледаат наводно 'уникатно'. Ефектот е токму спротивен…тие изгледаат страшно.

Прва која го направи тоа беше Коко која минатото лето објави слика од себе каде таа изгледа вознемирувачки. Таа го покажа своето слабо тело и огромни очи и голем задник, изглед кој беше непропорционален.

Таа својот изглед го променила со помош на шминки и фотошоп, но манекенката Тин Леопард размислувала за вистинска промена, така што на нејзиното лице биле извршени повеќе хируршки зафати, по што таа го добила посакуваниот облик на очите и брадата.

Оваа манекенка за да ја нагласи својата „анимирана“ убавина користи вештачки трепки и огромна количина на шминка.

 

Погледнете ги и следниве статии:

9 годишно дете украло 3000 евра за да си купи слатки

 

90 пластични операции за да изгледа совршено

 

Бизарно: Се оженил со сестрата на својата сопруга, сведок му било нејзиното мртво тело

 

loading...
Loading...