7 брзи трикови за добар изглед

Loading...

Ова се само неколку трикови за тоа како да се подобри вашиот изглед за една минута.
Врзете коњско опавче со леплива трака – опавчето поубаво ќе изгледа ако го залепите со леплива трака.
Разбушавете ја косата – овој немирен изглед на фризура како штотуку да сте излегле од кревет е апсолутен хит.
Помешајте ги производите за нега на лицето – наместо да ги нанесувате на слоеви, помешајте ги. Пудрата помешајте ја со хидратантната крема.
Исцртајте ја устата на три клучни места – со моливче нешто потемно од вашата природна усна исцртајте го долниот раб на усните, двата агли на усните и делот што изгледа како буквата V во горниот дел на усните.
Лажно свежа кожа со кремасти производи – користите производи за шминка кои имаат иста текстура, на пример кремаста или матирана.
Влажни марамчиња за совршени усни – нанесете неколку слоеви на кармин и наместо да го извадите со обични марамчиња, направете го тоа со влажни.
Користете уље за коса за спортски изглед – доколку имате лош ден за вашата коса, најдобро што можете да направите е со помош на уље да постигнете мокар изглед.Ова се само неколку трикови за тоа како да се подобри вашиот изглед за една минута.

loading...