Откриено мистериозно суштество во Санта Круз

Loading...

Неколку сурфери, сосема случајно на плажата во Санта Круз откриле нешто што наликува на фосилизирана карлица која плимата ја исфрлила на површината. 

 

Еден од сурферите кој го забележал тоа, веднаш го фотографил и објавил на една од социјалните мрежи, велејќи дека денеска заминал да сурфа, но наместо тоа тој видел диносаурус. Новинарите на HuffPost кои стапија во контакт со еминтентни професори од Калифорнискиот Универзитет, на својата веб страна објавија дека најверојатно се работи за фосили од диносауруси од мезозоик ерата. 

 

Ова не е прв пат да се пронајдат фосилни остатоци во таа околина. Имено во 2009 беше пронајдена карлицата на древен кит за време на градењето на еден објект. 

 

Погледнете ги и следниве статии:

Откриена нова планета слична на Земјата

 

Џиновско око најдено на плажа во Флорида

 

Верувате ли во духови?

 

loading...
Loading...