Роналдо бира помеѓу Манчестер и Париз?

Шпанските медиуми се повеќе и повеќе пишуваат за наводната преселба на Кристиано Роналдо во Англија односно Франција, како потенцијални тимови се споменуваат неговиот  поранешен клуб Манчестер Јунајтед, тимот на Манчестер Сити и екипата на ПСЖ.

Шпанските медиуми пишуваат дека Роналдо не бил никогаш поблиску до одлука за напуштање на Реал Мадрид.

Според пишувањата на „АС“, најзаинтересирани екипи за услугите на португалецот се во овој момент Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити и Парис Сент Жермен.

Во Јунајтед се надеваат дека би имале предност со оглед на фактот што пред извесен период Роналдо за јавноста изјави дека му недостасува Манчестер Јунајтед и работата со Алекс Фергусон.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

 

Борко Ѓорѓиев за „Пулс24“: Сеуште никој не ме повикал да играм за Македонија

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: