Меч на одлука за иднината на Ди Матео, доколку во Торино изгуби, можен е отказ

Само шест месеци откако во улога на в.д. менаџер ја освои Лигата на Шампиониа, Роберто Ди Матео ги троши последните моменти од трпението на Абрамович.

Според информациите од Островот, на тренерот на екипата на англискиот премиерлигаш Челзи, Роберто Ди Матео, му се заканува отказ, откако наводно трпението на Роман Абрамович е пред крај во однос на ова прашање.

Ди Матео би можел да си замине од тимот на Челзи уште по натпреварот со Јувентус на гостински терен, тамошните медиуми пренесуваат дека овој меч ќе биде меч на одлука за иднината на тренерот на Челзи.

Пронајдете не на следниве мрежи: