Фото: Додека шеикот „беснееше“ за поразот на ПСЖ, Селма Хаек „славеше“ за победата на Рен

Loading...

Познатата актерка во саботата навечер беше дел од натпреварот во Париз помеѓу екипите на ПСЖ и Рен, меч што им припадна на гостите кои понесоа победа од 1-2.

Рен на мечот со ПСЖ играше со играч помалку и му нанесе шокантен пораз на богатиот тим на ПСЖ. Сега се гледа колку значи Златан Ибрахимовиќ за овој тим, а швеѓанецот беше суспендиран за овој натпревар поради „карате-потегот“ на еден натпревар поради што доби суспензија од два натпревари.

Една од најубавите жени во светот, Селма Хаек, беше една од ретките што славеше на стадионот „Паркот на Принцовите“, таа е сопруга на сопственикот на екипата на Рен, милијардерот Франсоис-Хенри Пинаулт.

loading...