Како изгледаше Северина пред повеќе од 20 години

Loading...

Хрватската пејачка Северина секогаш ќе биде актуелана и интересна за јавноста. Во прилог ви донесуваме видео, снимено во далечната 1989 година на фестивалот Загребфест.

 

Во краток црвен фустан со црни детали, Северина ја пее бразилската Lambade. Заводливата Сплиќанка крајно симпатично се вижи по сцената, мрдајќи со колковите.

 

Денес важи за една од најпознатите музички ѕвезди на Балканот, а ова видео е интересен запис за почетокот на нејзината кариера која трае и повеќе од 20 години. 

 

loading...