Шарлиз Терон каква што нема да ја препознаете

Прекрасната холивудска актерка Шарлиз Терон, поради потребите за снимањето на филмот Mad Max Fury Road, ја скрати својата препознатлива руса коса и ја бојдаиса со црна боја. 

Таа беше фатена од папараците на ручек со нејзината мајка, каде ги шокираше присутните со својот изглед. Актерката веќе е позната по своите промени на изгледот за потребите на филмовите кои ги снима.

Имено таа доби Оскар за филмот Чудовиште во кој беше тотално непрепознатлива и не личеше на себе.  

Пронајдете не на следниве мрежи: