Видео: Ќе ги послуша ли Абрамович фановите?

Додека Рафа Бенитез изјавува колку би сакал да го преземе тренерското место во Челзи, можеме да се потсетиме што му порачуваа навивачите на овој клуб односно што мислат за него.

Според некои шпекулациии во Англија, се вели дека наводно шампионот на Европа веќе ја усогласил соработката со Рафа Бенитез.

„Скај Спортс“ веднаш по раскинот на договорот со Ди Матео стапиа во контакт со некогашниот тренер на Ливерпул, Рафа Бенитез.

читајте пулс24

Последните информации веќе велат дека Рафа е на пат за Лондон каде во наредните денови би требало да ја договори соработката со Челзи.

Но, на овие шпекулации, сепак навивачите одговараат сосема поинаку, вреди да се погледне што му скандираа фановите на Челзи на Рафа Бенитез во минатото.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: