Навивачите на Челзи „КОНТРА“ Бенитез

Изборот на Рафа Бенитез за нов тренер на Челзи на многумина фанови на овој тим не беше дочекан со премногу позитивни коментари.

Навивачите на Челзи, новиот менаџер на својот омилен клуб, Рафа Бенитез, и понатаму го сметаат за непожелен во овој тим, со оглед на тоа каков ривалитет преовладуваше меѓу Ливерпул и Челзи, посебно поради оној спектакуларен дуел меѓу овие два тима во Лигата на Шампионите додека Бенитез беше тренер на Ливерпул.

Навивачите на Челзи сметаат дека Бенитез не е најдоброто решение бидејќи додека го водел Ливерпул не бил ни близу до титулата во Премиер Лигата.

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: