Фото/Видео: Леброн Џејмс ги поздрави ослободените хрватски генерали?

Супер интересна приказна и неверојатна видео снимка стигнува од САД. Главни актери се Леброн Џејмс и ослободените хрватски генерали Анте Готовина и Младен Маркач.

Се започна кога еден Хрват му порача на Леброн Џејмс на неговата официјална фан-страна на Фејсбук да се огледа на Марио Манџукиќ и да ги поздрави ослободените хрватски генерали.

Одговорот се случи мошне импресивно брзо, Леброн Џејмс на синоќешниот натпревар тоа и навистина го направи.

Сепак, оваа вест силно одекна низ хрватските медиуми, но, мораме да потенцираме дека Леброн Џејмс во минатото неколку пати знаел на овој начин да ги прослави поените.

Пронајдете не на следниве мрежи: