Видео: Тоа го прави „ПОСЕБЕН“… Жозе Мурињо!!!

Погледнете ја реакцијата на Мурињо околу промашувањето на Кристиано Роналдо.

Мурињо не славеше на гостувањето кај Манчестер Сити, но со бод осигура пласман во осмина-финалето во Лигата на Шампионите.

Натпреварот Манчестер Сити-Реал Мадрид заврши со нерешен исход 1-1, први поведоа гостите од Мадрид преку Бензема во 10-тата минута, а домаќините преку Агуеро од пенал израмнија на 1-1. Арбелоа заработи црвен картон на мечот, па гостите цели 17 минути играа со играч помалку.

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: