Алонсо: Роналдо не ми е пријател

Чаби Алонсо открива дека приватно не се дружи со првата ѕвезда на Реал Мадрид, но додава дека го цени и го почитува како соиграч.

Во последно време премногу се зборува за лошата атмосфера меѓу играчите во Реал Мадрид, со оглед на фактот што Кристиано Роналдо е незадоволен во тимот.

Изјава на Алоонсо може да се сфати и како еден вид на своевидна потврда во овие шпекулации.

читајте пулс24

Шпанецот потенцираше дека Роналдо не му е пријател во приватниот живот, но нагласува дека тоа нема никаква поврзаност на теренот.

„Секако дека неможе секој со секого во тимот да биде најдобар пријател. Роналдо и јас имаме нормален и колегијален однос и професионално почитување“ изјави Алонсо.

Пронајдете не на следниве мрежи: