Фергусон: Ќе живеам и по смртта

Откако беше откриена негова статуета пред стадионот „Олд Трафорд“, Фергусон прокоментираше дека сега и официјално е „вистинска легенда“.

Пред стадионот „Олд Трафорд“ беше подигната статуета во чест на менаџерот Алекс Фергусон кој имаше и повеќе од успеша кариера во Манчестер Јунајтед со неговите 26 години поминати во клубот.

За таа прилика и самиот Фергусон им се заблагодари на сите за поддршката.

„Навистина е фантастично, премногу сум горд во овој момент. Вообичаено е луѓето прво да умрат па да добијат вакво нешто, така да и официјално сум легенда која живее“ се пошегуваше Алекс Фергусон.

Пронајдете не на следниве мрежи: