Доколку Тотенхем не се избори за ЛШ, Бејл го напушта клубот

Велшанецот вели дека би сакал да се исброба во друга земја, потенцира дека клучен фактор би било пласманот на Тотенхем во Лигата на Шампионите.

Герет Бејл е голема желба на голем број фудбалски гиганти, а доколку оваа сезона Тотенхем остане без Лигата на Шампионите, Бејл би можел да го напушти клубот.

„Секогаш сум сакал да се испробам во некоја друга земја. Предност во ова што јас го работам е тоа што можеш да запознаеш и други фудбалски култури. Би било одличен предизвик доколку се најдам во некоја нова средина со различен стил на игра“ изјавува Бејл.

Пронајдете не на следниве мрежи: