Видео: Јуве падна на „Сан Сиро“, Милан со непостоечки пенал до победа

Очајното дерби го реши Рубињо од пенал, Јувентус одигра мошне слабо на овој дуел.

Рубињо го постигна единствениот гол на мечот во 31-вата минута откако Јувентус беше оштетен а на Милан му беше доделен непостоечки пенал. Бразилецот реализираше и му донесе победа на својот тим.

На мечот беа доделени 7 жолти картони, од кои 4 беа доделени кај гостинскиот тим.

Пронајдете не на следниве мрежи: