Ибра најави разделба со ПСЖ

Златан Ибрахимовиќ, швеѓанецот во редовите на екипата на Париз Сент Жермен изјави дека не сака да биде капитен на оваа екипа бидејќи таа улога е наменета за оние кои остануваат во клубот на долга стаза, а тој има договор до 2015 година до кога планира да остане во клубот.

Златан Ибрахимовиќ ни половина година не помина во екипата на ПСЖ, а сепак почна да најавува дека по истекот на договорот ќе го напушти клубот.

„Сите знаат што може да се очекува од мене, клубот знае што може да добие од мене кога ќе вложи во мене, со оглед на годините секако. Не сум за капитен, капитенот мора да биде играч кој планира на долгорочно останување во клубот а јас имам договор на само три години“ изјави Ибрахимовиќ.

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: