Фото: Фановите на Челзи „НЕ ЗАБОРАВААТ“, фрчеа транспаренти „РАФА АУТ“!!!

Како што и се очекуваше, поранешниот тренер на Ливерпул, а сегашен тренер на Челзи, Рафа Бенитез, не беше пријатно дочекан на „Стемфорд Бриџ“ во своето деби на клупата на Челзи.

Така на трибините на „Стемфорд Бриџ“ во текот на дербито од 13-тото коло од Премиер Лигата против Манчестер Сити можеше да се види и пароли како „Рафа Аут!“, „Само Еден, Ди Матео“, со што навивачите на Челзи јасно дадоа дознаење дека не го одобруваат назначувањето на Рафа Бенитез за нов тренер на Челзи.

Пронајдете не на следниве мрежи: