8 трикови за кои не сте знаеле: Сода бикарбоната ја уништува смрдеата од обувките…

Loading...

Научете неколку трикови со чија помош вашата облека и чевли ќе бидат како нови. Сето тоа може да го направите и со работите кои веќе ги имате дома. Без разлика дали се справувате со миризливи обувки или оштетени додатоци, овие 8 трикови ќе ви го решат проблемот.1. Дамки на антилоп чевли
Земете турпија за нокти и нежно стругајте врз дамката.
2. Изгребани лаковани чевли
Гребнатинките на лакованите чевли најлесно ќе ги прикриете со помош на вазелин. Испрскајте ги со средство за стакло за дополнителен сјај.
3. Дамки од вода на кожни чизми
Земете оцет и четкичка за заби, со која полека ќе ги истриете дамките.
4. Патики кои непријатно мирисаат
Посипете им ја внатрешноста со сода бикарбона која ќе ја впие миризбата.

5. Разлабавени очила за сонце
Премачкајте ги штрафчињата на кои се држат рамките со безбоен лак за нокти.
6. Заглавен патент
Намачкајте го со вазелин и веднаш ќе се отпушти.
7. Фармерки кои мирисаат непријатно
Ставете ги во кеса, па во замрзнувач кој ќе ги извлече бактериите кои ја предизвикуваат непријатната миризба.
8. Тренерки кои непријатно мирисаат
Испрскајте ги нежно со водка.
1. Дамки на антилоп чевли
Земете турпија за нокти и нежно стругајте врз дамката.
2. Изгребани лаковани чев

loading...
Loading...