Фотографијата на која никој не остана рамнодушен

Loading...

Маж и жена со избричени глави. Навидум обична слика, но потресна приказна. Оваа бремена жена оди на хемотерапија и ја изгубила својата коса. Нејзиниот сопруг си ја избричил главата, како што посочи, од љубов и солидарност. Викендов фотографијата од нив стана вистински Интернет хит, а овој млад брачен пар доби поддршка од сите страни на светот.

Преземено од Курир.

 

loading...
Loading...