„КРИЗА ВО ИНТЕР“: Снајдер одби пониска плата, на ред се Милито и Камбијасо

Интер се обиде да ја намали платата на холанѓанецот Снајдер, но тој се спротистави и заврши надвор од тимот, сега на ред се ветераните Камбијасо и Милито.

Камбијасо и Милито по трите освоени титули во 2010-тата година го продолжија договорот со Интер до 2014-тата година.

Морати им додели плата по 4 милиони евра годишно.

Клубот сака да им ги намали договорите, Маикон и Жулио Цезар поради тоа и го напуштија тимот, а што се однесува на Весли Снајдер, тој е веќе вон екипата.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: