Јувентус испрати понуда за Левандовски

Loading...

Борусија Дортмунд потврди дека екипата на Јувентус испратила понуда за ангажман на Роберт Левандовски.

Роберт Левандовски во јануарки би можел да го напушти тимот на Борусија Дортмунд, на година дена пред истекот на договорот.

Меѓутоа, во клубот велат дека не се принудени да го продадат, иако има понуди.

„Точно е, понудата стигна од Јувентус“ изјави директорот на клубот, Корк.

Јувентус и Борусија Дортмунд имаат одлични односи, но тоа не значи ништо во овој случај, во германскиот клуб не сакаа да зборуваат за деталите околу оваа понуда.

loading...