Видео: Ибрахимовиќ повторно во обид за „Ножички“, неуспешно…

Фудбалерот на Парис Сент Жермен неодамна ги израдува фудбалските фанови ширум светот постигнувајќи прекрасен гол со „ножички“, швеѓанецот се обиде тоа да го направи и на мечот со Сент Етјен, но тоа не го направи успешно.

Овој пат, Ибрахимовиќ беше попречен од играчот на Сент Етјен па со право може да се рече дека Ибра би имал одлична можност да повторно постигне одличен погодок, на одличен начин.

Пронајдете не на следниве мрежи: