5те најлоши промашувања во фудбалот

Овие фудбалери никогаш нема да можат да одат со крената глава. Погледнете како некои успеваат да промашат нешто што е полесно да се погоди. 

 

5. Нванкво Кану – Вест Бромвич : Мидлсброу

 

4. Рони Розентал – Ливерпул : Астон Вила

читајте пулс24

 

3. Ноа Хики – Централ Јунајтед

 

2. Фернандо Торес – Манчестер Јунајтед : Челзи

 

1. Роки Баптист – Хароубороу : Валтам Аби

Пронајдете не на следниве мрежи: