(Видео) Добил црвен картон по само 5 секунди игра

На натпреварот меѓу Нагоја и Шмизуа гледачите биле сведок на мошне чуден настан. Такахиро Масукава успеал да заработи црвен картон после само 5 секунди игра. Одбранбениот фудбалер на Нагоја по некое чудо успеал да ја пропушти топката која била пратена од центарот на теренот, а потоа се гледа како агресивно го турка на земја противничкиот напаѓач. 

 

Дефинитивно еден од најинтересните моменти во фудбалот во 2012 година. 

Пронајдете не на следниве мрежи: