Пијан ја прегазил мајка си со трактор

Loading...

Возејќи трактор под дејство на алкохол (1.25 промили), лицето Д.С. (21) од српското село Лубница изгубило контрола над возилото и ја прегазило својата мајка М.С. (40). 

Мајката седела на браникот кога нејзиниот син изгубил контрола над тракторот. Несреќната жена паднала, тракторот се превртел и ја притиснал, а таа од здобиените повреди загинала на лице место. 

loading...