Видео: Дете дојде до дрес на Хамшик, но мораше да го врати, ПОГЛЕДНЕТЕ ЗОШТО!

Во натпревар од Купот на Италија против Наполи, претседателот на Каљари направи еден потег со што ја шокираше тамошната јавност.

Голот на Хамшик беше одлучувачки за Наполи да победи на Сардинија, а едно од децата кои беа задолжени за топките успеа да дојде до дресот на Марек Хамшик.

Словакот воопшто немаше проблеми околу тоа, но претседателот на Каљари, Масимо Келино сепак имаше.

читајте пулс24

Тој на детето му кажа да подарокот од Хамшик да го предаде на редарите.

ШТО Е МНОГУ, МНОГУ Е… 

Пронајдете не на следниве мрежи: